Nenechajte sa deprimovať svojou váhou

Je zaujímavé, že keď starneme, obávame sa o svoju hmotnosť. Čo je však smutné, už aj dvanásťročné dievčatá sa obávajú o svoju hmotnosť a o to, ako vyzerajú. Žijeme v záplave diét a trendov, ktoré sa maskujú za „zdravú výživu“ a sme nespokojní, keď na váhe nevidíme želané číslo. Ponúkame vám zopár dobrých dôvodov, prečo by ste sa nemali znepokojovať www.dcsofa.sk/vasa-vaha-vas-nesmie-deprimovat/ kvôli pár kilám navyše:

hmotnost

1.Váha každého človeka sa pohybuje plus mínus kilo až dve
Nepríjemná vec sa stane, keď viete, koľko skutočne vážite: chcete menej vážiť. Je to prirodzené. Nakoniec som schudla 5 kg vďaka prehodnoteniu stravy, keď som sa dozvedela o potravinových alergiách. Väčšinu z toho, čo som schudla som pribrala späť. Hádaj čo? Je mi to jedno. Všetci máme zdravý rozsah hmotnosti; niekedy sme o 2 kg ťažší a niekedy sme o pol kila ľahší. Stáva sa to a nezáleží na tom.

2.Chcieť byť chudší je ako pohybovať sa po tenkom ľade
Poruchy príjmu potravy nie sú sranda. Radšej by ste mali vážiť o niečo viac, a byť zdravý a nažive, ako zblázniť sa z počítania kalórií. Voľba je celkom jasná. A napriek tomu, že sme vedomí nezdravého telesného obrazu, je veľmi jednoduché začať s diétou a skončiť s plne rozvinutou poruchou príjmu potravy.

3.Medzera medzi stehnami
Spomínam si na presný čas, keď som si uvedomila, že keď sedím, potrebujem priestor medzi stehnami. Myslela som si, že musím mať medzi stehnami medzeru. Niektorí ľudia sú prirodzene super štíhli a myslím, že ich stehná sa nedotýkajú, ale naozaj ma to nezaujíma. Neznamená to úplne nič – je to len tvoj typ tela. Zabudnite na stehná. Nikto si to nebude všímať.

ovoce

4.Nie je to o tom, koľko vážite, ale o tom, ako sa cítite
Ak vám vaše telo umožní behať 5 minút každé ráno pred prácou, prejsť cez vyčerpávajúci tréning v telocvični a nesie vás všade, kam chcete ísť, to je celkom úžasné, nie? Pokiaľ sa budete cítiť zdravo a budete o sebe myslieť v dobrom, číslo na váhe bude pre vás len číslo. Dôvera voči svojmu telu je najlepšia.

Ohodnoťte příspěvek