Soľ má na pokožku zázračné účinky

Vedeli ste, že soľ má na pokožku zázračné účinky a v spojení s teplou vodou vás zrelaxuje do fyzickej aj psychickej pohody? Ak nie čítajte ďalej a dozviete sa.
Skúste si dopriať lepšiu soľ
Do kúpeľa si vyberte hrubozrnnú soľ. Nielenže dobre vyzerá, ale zároveň sa príjemne rozpúšťa, trvá jej to dlhšie a kúpeľ je hodnotnejší aj vďaka tomu, že soľ sa takto môže stať aj pílingom. Taktiež staviť môžete na klasickú morskú, ale hitom je ružová himalájska soľ, ktorá je bohatá na minerály a veľmi úspešne sa jej darí vyťahovať z pokožky toxíny. Himalájska soľ má navyše peknú ružovú farbu.

wellness

Nebojte sa, nič nepokazíte!

Na soli do kúpeľa nemáte čo pokaziť, ak použijete tie správne ingrediencie.
Potrebovať budete:

  • 1,5 kg hrubozrnnej soli (netreba primiešavať jemnú soľ, pokiaľ použijete stopercentné vonné silice) Práve tu je dôležité zaobstarať si 100 % silice, žiadne vonné oleje na chemickej báze.
  • Soľ vysypte do veľkej nádoby, pridajte10 – 15 kvapiek silice rôznorodo po povrchu a dobre premiešajte.
  • Následne nádobu so soľou uzatvorte. Tým máte základnú vonnú soľ, ktorá pri vysypaní do vane rozptýli do vzduchu aj vody silu prírodných silíc.

mýdlo
Obohaťte to bylinkami
Je veľmi pekné mať soľ nielen jednotvárnu, ale prestúpenú bylinkami. Takto si môžete robiť jednodruhové soli napríklad k levanduľovej silici pridáte aj kúsky levandule. Následne, keď vysypete do vane soľ aj s kúskami sušenej levandule, je to tak trochu pre pokožku ako kúpať sa vo voňavom slanom levanduľovom čaji. Na pitie nič príjemné, na vonkajšie použitie a relax doslova zázrak. Takto si môžete rôzne vône a bylinky aj nakombinovať. Napríklad citrusové silice a lupienky ruže, prípadne pravý zelený čaj. 
Na pohodový kúpeľ vám stačí do vane pridať štvrť šálky takejto soli a relax začína.
Doprajte si relax, ktorý bude zaručene úžasný a bez chemických prídavkov.

Soľ má na pokožku zázračné účinky
4 (80%)1