Správna výživa pre chudnutie a zotavenie tela

Veľmi veľa žien dodržiava zásady správnej výživy pri chudnutí. Proces straty hmotnosti so zdravej výživy je pomalý, ale má dobrý a stabilný výsledok po úbytku hmotnosti. Po prečítaní tejto časti sa dozviete všetko o správnej výžive, zoznámite sa s kalorickou  tabuľkou. 

jídlo

Zdravá strava pre každý deň zahŕňa ľahké raňajky, ktoré by mali predstavovať jednu tretinu denného príjmu potravy, prísny obed a večeru. Mnohí odborníci na výživu sa domnievajú, že strava správnej výživy pri chudnutí by mala pozostávať zo štyroch jedál. Prvé dve jedlá by sa mali podávať pred večerou, to znamená, že sa odporúčajú ľahké raňajky a výživnejší obed. Avšak, ak osoba trpí niektorými chorobami, je vhodné, aby sa jedlo 5-6 krát denne. Táto časť vám pomôže prispôsobiť stravu a naučiť sa jesť práve v konkrétnych časoch dňa, konzumujúc vysokokvalitné potraviny bohaté na vitamíny, čím sa udržuje vaše telo v kráse a zdraví.

salát

Kalorická tabuľka produktov
·         Správne rozdelenie kalórií je základom racionálnej stravy. Ak je denný výdaj energie výrazne nižší ako výška jeho konzumácie, človek začne cítiť apatiu, zníženú úroveň výkonu, ako dôsledok prejedania, sa zhoršuje nálada a môže rozvinúť depresia. Aby ste tomu zabránili, musíte pozorne sledovať množstvo spotrebovaných kalórií počas dňa.
 
·         Ako viete, všetky potraviny majú svoj vlastný obsah kalórií. Samozrejme, obsah kalórií hotových jedál sa môže líšiť v závislosti od spôsobu prípravy, ale vo väčšine prípadov nie je rozdiel vysoký. Po preskúmaní tabuľky obsahu kalórií v produktoch si môžete vybrať sami jedlá, ktoré môžu byť neskôr zahrnuté do menu správnej výživy. Naučte sa jesť s prínosom pre myseľ a zdravie. Ak chcete správne jesť, musíte študovať tabuľku kalórií potravín a ich energetické hodnoty.

chleb
 
·         Napríklad mäso, ryby, fazuľa a iné potraviny s vysokým obsahom bielkovín sú najlepšie na raňajky alebo obed. Pokiaľ ide o večerné jedlo, pravidlá zdravej výživy odporúčajú odstrániť tukové a tučné jedlá. Vo večerných hodinách telo najlepšie absorbuje kyslé mliečne výrobky a plody s nízkym glykemickým indexom.

Správna výživa pre chudnutie a zotavenie tela
3 (60%)5